3 myśli na temat “Midazolam w ZRM „P”

 1. Według załącznika nr 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 grudnia 2006 roku w sprawie szczegółowego zakresu medycznych czynności ratunkowych, lek o którym mowa w poście jest uznany przez w/w rozporządzenie podać można po konsultacji z lekarzem.
  Dlatego pytanie do autora, co miał na myśli pisząc, iż możemy podać samodzielnie – dla mnie samodzielnie oznacza podaję bo takie są według mej wiedzy wskazania – czyli bez żadnej konsultacji, chyba ze z kolegą z zespołu „P”.

  Polubienie

  1. Dla mnie po konsultacji z lekarzem – również jest podaniem samodzielnie. W końcu ratownik dalej odpowiada za stan pacjenta po podaniu leku, lekarza na miejscu nie ma. Lek ratownik podał samodzielnie, nikt za niego tego nie zrobił (mimo konsultacji), karuzela kręci się dalej.

   Samodzielnie – po zadecydowaniu, że lek ten jest potrzebny w odpowiedniej dawce z odpowiednimi wskazaniami. Samodzielnie – całe przygotowanie leku. Samodzielnie, po uzyskaniu opinii lekarza, z którym się konsultujemy.

   Polecam ciekawy artykuł, który ociera się o to zagadnienie: http://emergencycardiology.blogspot.com/2015/07/konsultacja-i-nadzor-oraz-midazolamowa.html

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s